1653978748847

Meşruhatlı vize, Türkiye’ ye giriş yasağı bulunmasına rağmen kişilerin Türkiye’ye giriş imkanı sağlayan vizedir. Yabancı kimse tahdit kodundan dolayı veyahut ta giriş yasağı olmasından ötürü Türkiye’ye giriş yapamıyorsa meşruhatlı vize ile bu engellere rağmen Türkiye’ye giriş yapabilir.

Kimler Meşruhatlı Vizeden Faydalanabilir?
Vize amacının çalışma, eğitim, tedavi, evlilik gibi nedenlerin olduğu vizelere özel meşruhatlı vize denir. Bir ailenin bir arada evlilik birliği içerisinde yaşaması, bir öğrencinin eğitim hakkında mahrum kalmayıp eğitimine devam etmesi veyahut ta Türkiye’de tedavi görmesi gereken bir hastanın sağlık durumunu korunması; Kanun tarafından korunan üstün yarar olarak görülmektedir. Buna göre eşlerden biri hakkında, Türkiye’de eğitim gören bir öğrenci hakkında veya Türkiye’de tedavi görmesi gereken hasta hakkında Türkiye’ye giriş yasağı bulunsa bile bu kimseler özel meşruhatlı vize alarak Türkiye’ye giriş yapabilirler.

Meşruhatlı Vize Başvurusu Nereye Yapılması Gerekir?
Meşruhatlı vize talebi bulunduğunuz üllkede yer alan Türk konsolosluğundan talep edilir. Burada önemli olan, durumunuzu güçlü belgelerle ve iyi bir şekilde hazırlanmış bir niyet mektubuyla ve gerekli evraklar ile beraber Türk konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir.

Saygılarımla;
Avukat Muhammed Fırat Selçuk
Selcuk Law Firm & Hukuk- Danışmanlık

Not: Makalemizde yapılan izahlar, ilgili kanunlar çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alarak hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  EVLİLİK YOLUYLA TÜRK VATANDAŞLIĞIN KAZANILMASI -2024

Bir yorum bırakın

Son Makaleler

Türk Vatandaşlığı Nasıl Kazanılır
TÜRK VATANDAŞLIĞI NASIL KAZANILIR -2024
Mart 27, 2024
Evlilik Yoluyla Türk Vatandaşlığı
EVLİLİK YOLUYLA TÜRK VATANDAŞLIĞIN KAZANILMASI -2024
Mart 27, 2024
5 yıl ikamet şartıyla vatandaşlık
5 YIL İKAMET ŞARTIYLA TÜRK VATANDAŞLIĞI -2024
Mart 26, 2024

Etiket Bulutu

75 bin dolar ikamet izni aile birleşim vizesi araç değer kaybı alma şartları araç değer kaybı davası Evlilik Evlilik Yoluyla Türk Vatandaşlığı Evlilik Yoluyla Türk Vatandaşlığını Kazanmak İçin Şartlar Nelerdir Evlilik Yoluyla Türk Vatandaşlığının Kazanılması İçin Gerekli Belgeler ev üzerinden ikamet izni ikamet izinleri arasında değişiklik ikamet izni değişikliği istisnai türk vatandaşlığı istisnai yoldan türk vatandaşlığının kazanılması istisnai yolla vatandaşlık kazanma istisnai yolla vatandaşlık şartları Korunma MİLLİ GÜVENLİK VE KAMU DÜZENİ BAKIMINDAN ENGEL BİR HALİN BULUNMASI NEDENİYLE TÜRK VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNUN REDDİ NE DEMEKTİR? o-177 tahdit kodu oturum izinleri arasında geçiş Suriyeliler Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Kazanabilir Mi Sınır Dışı Edilme tahdit kodu tahdit kodu ne demek taşınmaz üzerinden ikamet izni taşınmaz üzerinden oturum izni tedavi amaçlı oturma izni turkuaz kart 2022 turkuaz kart alma şartları turkuaz kart avantajları turkuaz kart kime verilir turkuaz kart nasıl alınır turkuaz kart ne demek turkuaz kart ne işe yarar turkuaz kart vatandaşlık TÜRK VATANDAŞLIK BAŞVURUSUNUN REDDİ SEBEBLERİ Türkçe Öğrenme Nedeniyle İkamet İzni uluslararası koruma altındaki yabancıların çalışma izni uluslararası koruma başvurusunun reddi kararının iptali uluslararası koruma başvurusu reddine itiraz uluslararası koruma kapsamındaki yabancıların çalışma izni v84 tahdit kodu nedir Vatandaşlık Yabancılara Yasak Olan Meslek Grupları yabancıların çalışma izni nasıl alınır Çalışma izni başvurusu nasıl ve nereye yapılır

Ara