Avukat

Muhammed Fırat Selçuk

Avukat Muhammed Fırat Selçuk, 2013 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olmuştur. Akabinde ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim hayatına devam edip 2017 yılında bu Üniversiteden de mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Ankara Barosuna kayıt olarak Avukatlık Mesleğine başlamıştır. Kendisi Arapça ve İngilizce bilmekte olup kurucusu olduğu Selçuk Hukuk Ofisinde Yabancılar Hukuku alanında faaliyetlerini yürütmektedir.

Yabancı Yatırım Hukuku

Türkiye Cumhuriyeti ülkeye Döviz girdisini artırmak için yabancı yatırımcılara birçok avantaj sunmaktadır. Ancak bu yatırımların güvence altına alınması güçlü bir hukuki desteğin varlığı ile mümkündür.

Gayrimenkul Hukuku

Türkiye Cumhuriyeti doğal güzellikleri ve refah yaşam şartlarıyla Yabancı Gayri Menkul yatırımcısı için bir yatırım cenneti durumundadır. 

Şirketler Hukuku

Selçuk Hukuk Bürosu, Şirketler Hukuku alanında yabancı şirketlerin kuruluş, infisah, birleşme, devralma ve tür değiştirme işlemlerinde uzmanlaşmıştır.

Devamı >

Hakkımızda

Selçuk Hukuk Ofisi, Avukat Muhammed Fırat Selçuk tarafından kurulmuştur. Ofisimiz Yabancılar Hukuku alanda faaliyet gösteren bir hukuk bürosudur. Merkez ofisimiz Ankara’da yer almaktadır. Ancak Türkiye’nin tüm şehirlerinde kurduğu ortaklık ağıyla Yabancılar Hukuku ile ilgili uyuşmazlıklara etkin çözümler sunmaktadır. Özellikle son 10 yılda Türkiye’nin Yatırım, Turizm ve Göç-Vatandaşlık alanlarında bir cazibe merkezi haline gelmesi; Arapça bilen Avukat ihtiyacını gözler önüne sermiştir. İşte tüm bu ihtiyaçlara cevaben ofisimiz Fasih Arapça bilen alanında uzman Avukatlarıyla Yabancı Müvekkillerine kendi ana dillilerinde hizmet vermektedir.

Selçuk Hukuk Bürosu, tüm çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde; Hak, Adalet, Kanun ve Müvekkilleriyle güven ilişkisi çerçevesinde yürütmektedir.

Eğitim

2013 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ankara

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Eskişehir

Ankara Barosu Üyesi

Diller; Arapça ve İngilizce

Ara