Yurt Dışından Türkiye’deki Bir Avukata Nasıl Vekaletname Verilir?

dilekce

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının veya yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ deki adli işlemleri veya idari işlemlerinden ötürü avukata ihtiyacı olabilmektedir. Bu durumdaki mutlaka bir noter aracılığı ile bir avukata vekaletname verebileceği unutulmamalıdır.

Yurt dışında yaşayan bu kimseler bulundukları ülkedeki noter aracılığı ile yine bu ülkenin diline göre istedikleri avukatı vekil tayin ederler. Daha sonra bu vekaletnameyi Türk elçiliğindeki yeminli tercüman vasıtasıyla Türkçeye tercüme ederler. Ve bunu Türk konsolosluğuna tasdik ettirirler. En son bu evraka Apostil şerhi konularak işlem tamamlanır.

Tüm bunların ardından bu evrak ile Türkiye’deki işlemlerinizi Avukatınız bu vekaletname sayesinde yasal olarak yürütebilir.

Saygılarımla;
Avukat Muhammed Fırat Selçuk
Selcuk Law Firm & Hukuk- Danışmanlık

Not: Makalemizde yapılan izahlar, ilgili kanunlar çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alarak hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Yabancıların Türkiye’de Şirket Açması

Bir yorum bırakın

Son Makaleler

Yabancıların Türkiye’de Miras Hakkı
Aralık 12, 2022
Yabancıların Türkiye’de Şirket Açması
Aralık 12, 2022
Yabancıların Türkiye’de Boşanması
Aralık 12, 2022

Etiket Bulutu

annem türk vatandaşıydı ben nasıl türk vatandaşı olabilirim araç değer kaybı alma şartları araç değer kaybı ankara araç değer kaybı avukat araç değer kaybı başvurusu araç değer kaybı davası babam türk vatandaşıydı ben nasıl türk vatandaşı olabilirim dedem türk vatandaşıydı ben nasıl türk vatandaşı olabilirim Evlilik Eğitim istisnai türk vatandaşlığı istisnai türk vatandaşlığı nedir istisnai yoldan türk vatandaşlığının kazanılması istisnai yoldan vatandaşlık kazanma istisnai yolla vatandaşlık kazanma istisnai yolla vatandaşlık şartları kimler turkuaz kart alabilir Korunma o-177 tahdit kodu parayla türk vatandaşlığı Sınır Dışı Edilme tahdit kodları mevzuat tahdit kodları yönetmeliği tahdit kodu tahdit kodu kaldırma davası turkuaz kart 2022 turkuaz kart alma şartları turkuaz kart avantajları turkuaz kart başvurusu turkuaz kart kime verilir turkuaz kart nasıl alınır turkuaz kart ne işe yarar turkuaz kart uygulaması turkuaz kart vatandaşlık türk vatandaşlığı nasıl alabilirim uluslararası koruma altındaki yabancıların çalışma izni uluslararası koruma başvurusu reddine itiraz uluslararası koruma kapsamındaki yabancıların çalışma izni v84 tahdit kodu nedir Vatandaşlık yabancıların çalışma izni alması yabancıların çalışma izni alması için gerekli belgeler yabancıların çalışma izni başvurusu yabancıların çalışma izni nasıl alınır yabancıların çalışma izni şartları

Ara