Yurt Dışından Türkiye’deki Bir Avukata Nasıl Vekaletname Verilir?

dilekce

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının veya yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ deki adli işlemleri veya idari işlemlerinden ötürü avukata ihtiyacı olabilmektedir. Bu durumdaki mutlaka bir noter aracılığı ile bir avukata vekaletname verebileceği unutulmamalıdır.

Yurt dışında yaşayan bu kimseler bulundukları ülkedeki noter aracılığı ile yine bu ülkenin diline göre istedikleri avukatı vekil tayin ederler. Daha sonra bu vekaletnameyi Türk elçiliğindeki yeminli tercüman vasıtasıyla Türkçeye tercüme ederler. Ve bunu Türk konsolosluğuna tasdik ettirirler. En son bu evraka Apostil şerhi konularak işlem tamamlanır.

Tüm bunların ardından bu evrak ile Türkiye’deki işlemlerinizi Avukatınız bu vekaletname sayesinde yasal olarak yürütebilir.

Saygılarımla;
Avukat Muhammed Fırat Selçuk
Selcuk Law Firm & Hukuk- Danışmanlık

Not: Makalemizde yapılan izahlar, ilgili kanunlar çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alarak hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Türkiye Aile Birleşimi Vizesi Nedir ?

Bir yorum bırakın

Son Makaleler

Tedavi Amaçlı İkamet (Oturum) İzni
Ağustos 12, 2023
Tedavi Amaçlı İkamet (Oturum) İzni
Ağustos 12, 2023
Taşınmaz Üzerinden İkamet (Oturum) İzni
Temmuz 12, 2023

Etiket Bulutu

75 bin dolar ikamet izni aile birleşim vizesi Evlilik ev üzerinden ikamet izni ikamet izinleri arasında değişiklik ikamet izni değişikliği ikamet izni nedir ikamet izni ret kararına karşı dava istisnai türk vatandaşlığı istisnai yolla türk vatandaşlığının kazanılması istisnai yolla vatandaşlık kazanma istisnai yolla vatandaşlık şartları Korunma ninem türk vatandaşıydı ben nasıl türk vatandaşı olabilirim o-177 tahdit kodu Sınır Dışı Edilme tahdit kodları ve anlamları tahdit kodu kaldırma tahdit kodu ne demek tahdit kodunun kaldırılması davası taşınmaz üzerinden ikamet izni taşınmaz üzerinden oturum izni turkuaz kart alma şartları turkuaz kart kime verilir turkuaz kart nasıl alınır turkuaz kart ne demek turkuaz kart nedir turkuaz kart ne işe yarar turkuaz kart vatandaşlık turkuaz kart çalışma izni turkuaz kart özellikleri türkiye'de yabancılara çalışma izni nasıl alınır türkiye aile birleşim vizesi nedir Türk vatandaşlığının ispatı uluslararası koruma altındaki yabancıların çalışma izni uluslararası koruma başvurusunun reddi kararına itiraz uluslararası koruma başvurusunun reddi kararının iptali uluslararası koruma başvurusunun reddine ilişkin karara karşı idari itiraz ve yargı yolu uluslararası koruma başvurusu reddine itiraz uluslararası koruma kapsamındaki yabancıların çalışma izni Vatandaşlık yabancı ikamet izni yabancı çalışma izni için gerekli belgeler Yatırım Üniversite

Ara